Пілоти «Mercedes» здобули першість на Гран-Прі «Формули-1» в Австралії
Наука і техніка
14:05 21.03.2016
313
Розповісти друзям

Стартував новий сезон чемпіонату світу з автоперегонів у класі «Формула-1». Першим у календарі був запланований Гран-Прі Австралії, який пройшов у Мельбурні на трасі в Альберт-Парку.

Кваліфікацію виграв минулорічний переможець австралійської гонки, британець Льюїс Хемілтон, показавши найкращий час у трьох тестових заїздах, та стартував із «поул-позішн». За ним ішов його партнер по «Mercedes» Ніко Розберг, третя та четверта стартові позиції були у представників «Ferrari» — Себастьяна Феттеля та Кімі Ряйкконена.

Щоправда, із перших метрів гонки Хемілтон втратив своє лідерство, пропустивши вперед обох гонщиків «Ferrari». Починаючи з одинадцятого кола, лідери почали заїжджати на піт-стопи, й завдяки злагодженим діям техніків Розберг зміг вийти на друге місце, одразу за спиною у Феттеля.

На сімнадцятому колі сталася аварія — Фернандо Алонсо («McLaren-Honda») врізався у болід Естебана Гутьєрреса («Haas-Ferrari»), від чого його машина підлетіла вгору та врізалася у відбійник. На щастя, ані Алонсо, ані Гутьєррес не постраждали, й незабаром гонка була поновлена.

Феттель потихеньку збільшував свою перевагу над Розбергом, маючи м'якші шини на колесах, але припущена помилка на піт-стопі, зробленому на тридцять п'ятому колі, відкинула Себастьяна аж на четверте місце. За двадцять два кола, що залишалися до завершення гонки, Феттель перемістився на третє місце, випередивши на дистанції Даніеля Риккардо з команди «Red Bull Racing-TAG Heuer», і мав реальний шанс зачепитися за друге, але в очній боротьбі поступився Хемілтону.

Відзначимо, що до фінішу дісталися 16 гонщиків із 22-х. А «Haas-Ferrari», представник якої фінішував шостим, стала першою з 2002-го року командою, якій вдалося набрати залікові очки на дебютному для себе етапі Гран-Прі.

У «Кубку конструкторів» лідерство після стартової гонки сезону захопила команда «Mercedes», маючи вже 43 бали в активі. На другому місці розташувалася «Ferrari» (15 очок), третя — «Williams-Mercedes» (14).

Наступний Гран-Прі відбудеться за два тижні, 1–3-го квітня, у місті Сахір (Бахрейн).